Με γκολ γύρισε στους Σταρς ο Morrow

Ύστερα από απουσία στα 18 τελευταία ματς, ο Brenden Morrow σημείωσε γκολ στο 2-0 των Ντάλας Σταρς επί των Άναχαϊμ Ντακς.

Από τις 8 Φεβρουαρίου απέχει ο 32χρονος Καναδός αριστερός επιθετικός, αλλά βρέθηκε σε ετοιμότητα σε power play της ομάδας του στο δεύτερο 20λεπτο. Συγκεκριμένα, ο αρχηγός των «αστεριών» δέχθηκε ασίστ από τον Jamie Benn και διαμόρφωσε το 1-0, όταν οι Σταρς

είχαν δύο παίκτες παραπάνω στον πάγο.

Για τα υπόλοιπα φρόντισε ο Kari Lehtonen. Ο τερματοφύλακας των γηπεδούχων είχε 21 αποκρούσεις και συμπλήρωσε είκοσι shutouts στην καριέρα του.

Ακόμα, ο Michael Ryder πέτυχε το 30ό του φετινό γκολ στο τελευταίο λεπτό της αναμέτρησης, όταν πια οι «πάπιες» είχαν αποσύρει τον γκολκίπερ τους, Jonas Hiller. Έτσι, οι πρωτοπόροι της Pacific συμπλήρωσαν 81 βαθμούς και έμειναν στην τρίτη θέση της δυτικής περιφέρειας του NHL, ενώ οι Ντακς «κόλλησαν» στους 68 βαθμούς και στην 13η θέση της Δύσης.