Με χατ τρικ του Franzen οι Ρεντ Ουίνγκς

Οι Ντιτρόιτ Ρεντ Ουίνγκς συνέτριψαν με 5-2 τους Κολοράντο Άβαλανς, με τον Johan Franzen να σημειώνει χατ τρικ.

Τα «κόκκινα φτερά» έδειξαν σημάδια μεγάλης ομάδας σε αυτό το ματς, αλλά θα πρέπει να συνεχίσουν σε αυτόν τον ρυθμό, για να «διορθώσουν» την βαθμολογική τους θέση. Το έκτο φετινό γκολ του Nicklas Lidstrom διαμόρφωσε το 1-0 στην πρώτη περίοδο, ενώ ο Franzen σημείωσε δύο τέρματα, αμφότερα

σε power play, σε διάστημα πέντε λεπτών στην δεύτερη. Λίγο μετά μείωσε ο Gabriel Landeskog σε 3-1.

Στην τρίτη περίοδο, οι δύο ομάδες πρόσεξαν τις άμυνες τους, ωστόσο στο τελευταίο πεντάλεπτο το ματς «άναψε». 5:14 πριν το τέλος, ο Danny Cleary σημείωσε το 4-1, αλλά ο Milan Hejduk μείωσε άμεσα. Ο αγώνας τελείωσε ουσιαστικά, όταν ο Franzen συμπλήρωσε το χατ τρικ του με γκολ σε ανυπεράσπιστη εστία.

Πλέον, οι δύο ομάδες έχουν από 15 βαθμούς. Πάντως, οι Άβαλανς έχουν δώσει 15 αγώνες, ενώ η ομάδα του Ντιτρόιτ μόλις 13.

Για να έχετε πλήρη πρόσβαση στις κυριότερες ειδήσεις της ημέρας και μέσα από τη σελίδα σας στο Facebook, κάντε LIKE στο Onsports πατώντας ΕΔΩ.