«Καθάρισε» στο δεκάλεπτο

Δύο γρήγορα γκολ της Ρεάλ της έδωσαν τελικά την νίκη με 2-1 σε βάρος της Φιλαδέλφειας Ουνιόν σε φιλικό αγώνα.Συγκεκριμένα, ο Τζέσε άνοιξε το σκορ με κοντινό σουτ στο δεύτερο λεπτό, ενώ ο Μεσούτ Οζίλ στο 11ο λεπτό διαμόρφωσε το 2-0. Μετά από μία σειρά αλλαγών, ο Μάικλ Φαρφάν στο 80ό λεπτό μείωσε σε 2-1.Γίνεται αντιληπτό, πως η «βασίλισσα» χαμήλωσε τον ρυθμό της μετά τα δύο πρώτα γκολ. Πάντως έχασε πολλές ευκαιρίες να μεγαλώσει την διαφορά του σκορ. Στο 89’, όμως, καταγράφηκε
η σημαντικότερη από αυτές, αλλά ήταν σε βάρος της. Συγκεκριμένα, ο Ρότζερ Τόρες σημάδεψε το δοκάρι της Ρεάλ, όποτε δεν μπόρεσε να ισοφαρίσει.Φιλαδέλφεια Ουνιόν: Μοντραγκόν, Βαλντές (75’ Μιγκλιοράνζι), Καλίφ (75’ Γκονζάλεζ), Ουίλιαμς (81’ Ρίχτερ), Νακαζάουα (46’ Φαρφάν), Καρόλ (70’ Οκούγο), Μαπ (70’ Πφέφερ), Φαρφάν (81’ Μακλαύλιν), Ντάνιελ (46’ Τόρες), Ρουίζ (46’ Μουάνγκα), Λε Του (65’ Μακίρνεϊ).Ρεάλ Μαδρίτης: Κασίγιας (46’ Τζέζους, 68’ Τόμας), Αρμπελόα (68’ Νάτσο), Καρβάλιο (46’ Πέπε), Βαρανέ (73’ Χοσελού), Κασάντο (46’ Μαρσέλο), Γκρανέρο (48’ Κακά), Αλόνσο (46’ Αλμπιόλ), Οζίλ (46’ Κοεντράο), Τζέσε (46’ Κριστιάνο Ρονάλντο), Καγεχόν, Μπενζεμά.