Σερί και οι δύο

Η Σπόρτινγκ Κάνσας Σίτι κέρδισε εύκολα με 4-2 το Τορόντο και επέκτεινε το αήττητο της σερί, ενώ παράλληλα οι φιλοξενούμενοι συμπλήρωσαν τέσσερις διαδοχικές ήττες.Το σκορ έγινε 3-0 σε διάστημα δέκα λεπτών. Συγκεκριμένα, ο Κέι Καμαρά διαμόρφωσε αρχικό το 2-0 στο 28’ και στο 33’, ενώ στο 37’ ο Ομάρ Μπράβο κατέγραψε το 3-0.Στο δεύτερο ημίχρονο, ο Ντάνι Κόβερμανς πέτυχε το πρώτο του γκολ στο MLS μειώνοντας σε 3-1, αλλά ο Μπράβο ολοκλήρωσε πετυχημένα μία αντεπίθεση των γηπεδούχων
στο 64’. Τέλος, ο Ράιν Τζόνσον μείωσε σε 4-2 στο 72ο λεπτό, με την προσπάθεια των φιλοξενουμένων να ολοκληρώνεται σε αυτό το σημείο.Αυτό σημαίνει πως το Τορόντο παραμένει στους 18 βαθμούς και συνεχίζει την απογοητευτική του πορεία στο πρωτάθλημα. Από την πλευρά της, η Σπόρτινγκ ανέβηκε στους 26 και εισήλθε στην προνομιούχα τετράδα της ανατολικής περιφέρειας.Σπόρτινγκ Κάνσας Σίτι: Νίλσεν, Μάιερς, Κόλιν (63’ Σάιρους), Σίνοβιτς, Μπέσλερ, Σέζαρ (59’ Ζούσι), Εσπινόζα, Τζέφερσον, Καμαρά, Μπράβο, Σαπόνγκ (54’ Μπένμπερι).Τορόντο: Φρέι, Γιουρασόφσκι (59’ Μόργκαν), Βιατόρ, Εκερσλεϊ, Άιρο, Φρινγκς (81’ Χένρι), Ζαβαρίσε, Τζόνσον, Σάντος (45’ Στίνσον), Σόουλσμα, Κόβερμανς.