Μαχητικοί οι Ρεβολούσιον

Από το 64ο λεπτό, οι Νιου Ίνγκλαντ Ρεβολούσιον αγωνίστηκαν με δέκα παίκτες, αλλά τελικά απέσπασαν το 2-2 στην έδρα των Κολοράντο Ράπιντς.Στο συγκεκριμένο χρονικό σημείο, ο Κρις Τιέρνεϊ παραχώρησε πέναλτι και παράλληλα δέχθηκε την κόκκινη κάρτα σαν τελευταίος παίκτης. Ο Καλέμπ Φολάν ισοφάρισε σε 1-1, αφού νωρίτερα, στο 25ο λεπτό, ο Μπένι Φεϊλχάμπερ είχε ανοίξει το σκορ με κεφαλιά.Στην συνέχεια ένα μακρινό σουτ του Κοσούκε Κιμούρα αιφνιδίασε τον αντίπαλο τερματοφύλακα και έδωσε το προβάδισμα
στους Ράπιντς. Στο 90’, όμως, ο Σάλρι Τζόζεφ ισοφάρισε με πέναλτι, το οποίο κέρδισε ο Σάινεϊ Νιάσι.Έτσι, η «επανάσταση» συμπλήρωσε είκοσι βαθμούς σε 21 παιχνίδια, ενώ η ομάδα του Κολοράντο ανέβηκε στους 31 και στην τέταρτη θέση της δυτικής περιφέρειας.Κολοράντο Ράπιντς: Πίκενς, Βάιν, Μόουρ, Παλγκούτα (90’ Ακπάν), Κιμούρα, Μούλαν (87’ Λεμπό), Τόμπσον (46’ Κάμινγκς), Μαστροένι, Λαρέντοβιτς, Νιάσι, Φολάν.Νιου Ίνγκλαντ Ρεβολούσιον: Ρέις, Τιέρνεϊ, Σοάρες, Μπαρνς, Φελάν, Άλστον, Μακάρθι (69’ Νιάσι), Τζόζεφ, Φέιλχαμπερ, Λέκιτς (76’ Μανσαλί), Σιλάβσκι (67’ Κορία).