Τυχερή η Έβερτον

Η Ντι Σι Γιουνάιντεντ έχασε περισσότερες ευκαιρίες, αλλά τελικά ηττήθηκε με 3-1 από την Έβερτον σε φιλικό αγώνα.Ο αγγλικός σύλλογος προηγήθηκε με 2-0 στο πρώτο τέταρτο της αναμέτρησης, κάτι που τελικά καθόρισε το αποτέλεσμα. Μόλις στο τέταρτο λεπτό, ο Βίκτορ Ανιχέμπε άνοιξε το σκορ, ενώ στο 15ό ο Ντινγάρ Μπιλιαλετνίνοβ διαμόρφωσε το 2-0.Οι γηπεδούχοι μείωσαν στο δεύτερο λεπτό της επανάληψης με τον Κρις Πόντιους, αλλά δεν έφθασαν στην ισοφάριση. Μάλιστα, στο 82ο ο Μαγκάγε Γκουέγε «έγραψε» το 3-1. Πρέπει να σημειωθεί πως ο Απόστολος Βέλλιος αγωνίστηκε στα πρώτα 45 λεπτά, χωρίς να
καταγράψει κάτι ιδιαίτερο επιθετικά.Ντι Σι Γιουνάιντεντ: Χαμίντ (46’ Κρόνιν), Κορμπ (46’ Κίτσεν), Γιάκοβιτς (46’ Ουάιτ), Μπουρς (70’ Βούλαρντ), Μακντόναλντ (78’ Σιμς), Κινγκ, Ναχάρ (46’ Ντε Ροζάριο), Μόρσινγκ (46’ Σανόσκι), Ντα Λουζ, Γουλφ (37’ Πόντιους), Ενγκουένια.Έβερτον: Μούτσα, Γιγκιέλκα (70’ Νέβιλ), Ντίστιν, Μπέινς (70’ Χέιντινγκα), Μπιλιαλετντίνοβ, Μπάρκλεϊ (46’ Γκουέγε), Ρόντουελ, Καχίλ (70’ Μπέκφορντ), Κόλεμαν, Ανιχέμπε (52΄Μακάλενεϊ), Βέλλιος (46’ Οσμάν).