Καμένα Βούρλα-ΑΟ Καρδίτσας 0-2

Την πρώτη του εκτός έδρας νίκη πήρε ο Α.Ο. Καρδίτσας με 2-0 μέσα στα Καμένα Βούρλα για την 5η αγωνιστική του 4ου ομίλου της Δ’ εθνικής.

Οι Καρδιτσιώτες ξεκίνησαν «μουδιασμένοι» το πρώτο 15λεπτο και θα μπορούσαν να βρεθούν πίσω στο σκορ. Ωστόσο στο β' μέρος η ομάδα του Τάσου Γκουτζίδη μπήκε γερά στο γήπεδο και έφτασε κοντά στο γκολ αρκετές φορές αλλά αυτό ήρθε στο 78' με τον Κόκκινο που πήρε την πάσα από τον Μεσιακάρη και έκανε το 0-1. Λίγα λεπτά αργότερα (84') ο Τσιρογιάννης που είχε περάσει αλλαγή έκανε το 0-2 .

Καμένα

Βούρλα (Καλλιμάνης): Λιόλιος, Αντωνιάδης, Βαργιανίτης, Γουργιώτης, Θεοδοσόπουλος, Καλύβας, Κυριλής, Παπαευθυμίου, Τόλιας, Τσίντζας, Χουλιάρας.

Α.Ο. Καρδίτσα (Γκουτζίδης):Τρούκης, Γκόλιας, Καλουδιώτης, Καραγιώργος (70’ Τσιρογιάννης), Κόκκινος, Κουκούλης, Κρανιώτης, Μεσιακάρης, Παππάς Θ., Πάτρας και Τσέλιος Αχ.

Δείτε εδώ την βαθμολογία του 4ου ομίλου της Δ’ εθνικής.