Εθνικός Φιλιππιάδας-Πίνδος Κόνιτσας 3-0

Νίκη… πρωτιάς για τον Εθνικό Φιλιππιάδας με 3-0 έναντι της Πίνδου Κόνιτσας στο πλαίσιο της 5ης αγωνιστικής.

Στο αγωνιστικό κομμάτι ο Εθνικός δεν μπήκε εξ αρχής δυνατά στο παιχνίδι με αποτέλεσμα να μην έχουμε κάποια καλή ευκαιρία στο πρώτο ημίχρονο. Ωστόσο στο δεύτερο 45λεπτο η ομάδα της Φιλιππιάδας πήρε τα ινία του αγώνα και στο 53’ ο Μπόμπορης με εκτέλεση πέναλτι έκανε το 1-0 για τους γηπεδούχους. Η Πίνδος δεν κατάφερε σε κάποιο σημείο του παιχνιδιού να φανεί απειλητική. Στο 67’ ύστερα από σουτ του Δημουλιά ο Κασσίδης δεν κατάφερε να μπλοκάρει την μπάλα και ο επερχόμενος Ηλίας έκανε το

2-0. Το τελικό 3-0 διαμόρφωσε ο Γυφτοκώστας στο 88'.

ΕΘΝΙΚΟΣ ΦΙΛΙΠΠΙΑΔΑΣ:Μπαντής, Γατσέλος, Μπούρμπος (74΄ Μούτας), Ηλίας, Μπαλάφας, Λέντζος, Παναγιώτου, Κόλλινς (86΄ Κολιός), Γυφτοκώστας, Μπόμπορης, Δημουλιάς (80΄ Πάνος).

ΠΙΝΔΟΣ ΚΟΝΙΤΣΑΣ: Κασσίδης, Βλάχος Χ., Βλάχος Π., Βαζάτης, Μπονόβας, Γερονάτσιος, Γιάτσε, Κυρτζόγλου (72΄ Δημόπουλος), Σιώτας (72΄Μωυσιάδης), Χαλούλος (65΄ Μπαμπούλιας), Μουρεχίδης.