Νόριτς–Τσέλσι: Σούπερ ημίχρονο και τέσσερα γκολ σε μισή ώρα!

Η Τσέλσι προηγήθηκε με το πρώτο γκολ του Τάμι Άμπραχαμ στο φετινό πρωτάθλημα, η Νόριτς απάντησε άμεσα με τον Κάντγουελ έπειτα από τρομερή συνεργασία με τους Μπουέντια και Πούκι για να έρθει ο Μάουντ να βάλει ξανά μπροστά τους «μπλε»! Κι όλα αυτά στα 17 πρώτα λεπτά του ματς!

Οι «μπλε» του Λονδίνου πήραν το προβάδισμα μόλις στο 3ο λεπτό της αναμέτρησης στο «Κάροου Ρόουντ», όταν ο Αθπιλικουέτα έκανε σωστότατη σέντρα για τον Άμπραχαμ κι εκείνος με δυνατό μονοκόματο δεξί σουτ σκόραρε για το 1-0.

Στην αμέσως επόμενη καλή φάση

του ματς στο 6', ο Μπουέντια έβγαλε τον Πούκι από δεξιά κι αυτός έκανε την ασίστ στον Κάντουελ που βγήκε πρώτος στην μπάλα και με προβολή ισοφάρισε.

Ο Μέισον Μάουντ, στο 17ο λεπτό φεύγοντας ωραία μέσα στην περιοχή με την μπάλα στο δεξί «εκτέλεσε» για το 2-1 και το δεύτερο προσωπικό του γκολ την φετινή σεζόν. Με την συμπλήρωση του πρώτου μισάωρου η Νόριτς έφερε ξανά το παιχνίδι στα ίσα για το 2-2, με γυριστό πλασέ του Πούκι Τέμου.