Νίκη με την άμυνα η Ίντερ

Το κεντρικό αμυντικό δίδυμο της Ίντερ, Σκρίνιαρ και Ρανόκια, σκόραρε από... αέρος σε δύο λεπτά (67' και 69') και οι "νερατζούρι" πανηγύρισαν τη νίκη (2-0) επί της Μπενεβέντο. Νίκη με το ίδιο σκορ και για την Μπολόνια.

Όταν δεν μπορεί η επίθεση, το κάνει η άμυνα. Η Ίντερ υποδέχθηκε στο Μιλάνο την ουραγό της Serie A, Μπενεβέντο, και τη νίκησε (2-0) χάρη στα γκολ των δύο παικτών που συνέθεσαν το κεντρικό αμυντικό της δίδυμο.

Οι δύο "νερατζούρι" στόπερ, Μίλαν Σκρίνιαρ και Αντρέα Ρανόκια, σκόραραν με κεφαλιά και "καθάρισαν" το ματς μέσα σε δύο λεπτά (67' και 69').

Με το ίδιο σκορ (2-0) νίκησε και η Μπολόνια την Τζένοα. Ο Ντέστρο άνοιξε το σκορ στο 49ο λεπτό και ο Φαλέτι στο 72ο διαμόρφωσε το τελικό αποτέλεσμα.