Με τεσσάρα στον τελικό!

Το όνειρο της Αρμίνια σταμάτησε στα ημιτελικά, με την Βόλφσμπουργκ να φεύγει εύκολα με νίκη 4-0 από το Μπίλεφελντ και να αντιμετωπίζει την Ντόρτμουντ στον τελικό του Κυπέλλου.Πριν καν ξεκινήσει το ματς οι Λύκοι ήταν σίγουροι ότι θα βρεθούν στον τελικό, ξεκινώντας την προπώληση εισιτηρίων για το Βερολίνο. Τελικά, όμως, δεν πλήρωσαν την αλαζονεία τους, καθώς το όνειρο της Αρμίνια σταμάτησε στα ημιτελικά, με την Βόλφσμπουργκ να φεύγει με εύκολη νίκη 4-0 από το Μπίλεφελντ και να αντιμετωπίζει την Ντόρτμουντ στον τελικό.Οι παίκτες του
Χέκινγκ κυριάρχησαν από το πρώτο μέχρι και το τελευταίο λεπτό και κατάφεραν να πάρουν το προβάδισμα μόλις στο 8', όταν μετά από ωραία ασίστ του Καλιγκιούρι, ο Άρνολντ με άψογο πλασέ έκανε το 0-1. Οι φιλοξενούμενοι ήταν σταθεροί στην άμυνα, είχαν τον έλεγχο και στο 31' έφτασαν και σε δεύτερο γκολ. Φάουλ του Ροντρίγκες, πρώτη κεφαλιά από τον Ντοστ, δεύτερη από τον Λουίζ Γκουστάβο και 0-2, σκορ που έμεινε μέχρι το ημίχρονο.Το ξεκίνημα της επανάληψης θα μπορούσε να βρει ξανά τους γηπεδούχους στο ματς, αν το μακρινό φάουλ του Ντικ δεν σταματούσε στο δοκάρι του Μπενάλιο στο 47'! Τελικά, αντί για το 1-2 στο 51' είχαμε το 0-3 με προβολή του Πέρισιτς από κοντά και το 0-4 στο 55' ξανά με τον Άρνολντ. Φυσικά, τα πάντα είχαν τελειώσει, με τους οπαδούς των γηπεδούχων να τους αποθεώνουν για την υπέρβαση, τους Χόρνιγκ (63') και Χέλμαϊν (79') να προσπαθούν για το γκολ της τιμής, όμως το 0-4 να μένει μέχρι το τέλος.Πηγή: gazzetta.gr