«Καθάρισε» στο δεύτερο μέρος η Παρί

Η Παρί Σεν Ζερμέν πέρασε από την έδρα της Ναντ με 3-0, σκοράροντας όλα της τα γκολ στο δεύτερο ημίχρονο και παραμένοντας με αυτόν τον τρόπο, στην κορυφή της Ligue 1.

Η Ναντ έχασε μια απίστευτη ευκαιρία στις αρχές του παιχνίδι και η πιο ποιοτική και πιο έμπειρη Παρί, δε θα μπορούσε να αφήσει ανεκμετάλλευτη αυτήν τη συγκυρία.

Στο ξεκίνημα του δεύτερου μέρους και συγκεκριμένα στο 47’, ο Ερέρα με σουτ μέσα από την περιοχή, άνοιξε το σκορ και στο 64’, ο Εμπαπέ, μετέτρεψε σε γκολ, το πέναλτι που κέρδισε ο ίδιος, για το 0-2.

Πέντε λεπτά αργότερα, η Ναντ έχασε την ευκαιρία να επιστρέψει στο παιχνίδι, αφού ο Νάβας απέκρουσε την εκτέλεση πέναλτι του Μπαμπά, με τον Σαράμπια, να τελειώνει το παιχνίδι, στο 88’, διαμορφώνοντας το τελικό 0-3.

Η Παρί πήγε στους 21 βαθμούς, παραμένοντας στην κορυφή, ενώ η Ναντ έμεινε στους 8, όντας στη 15η θέση...