Ήττα από το Κόσοβο και αποκλεισμός

ΦΟΥΤΣΑΛ
Την ήττα με 3-1 από το Κόσσοβο δέχτηκε η Εθνική Φούτσαλ και, δυστυχώς, το αποτέλεσμα στέρησε το δικαίωμα να διεκδικήσουμε την πρόκριση ακόμη και στο ενδεχόμενο της τριπλής ισοβαθμίας. Οι διεθνείς μας ξεκίνησαν πολύ καλά και στο 10ο λεπτό ο Κωνσταντίνος Κουλουμπρής άνοιξε το σκορ (1-0). Στο 15' ο Σελίμι με κοντινό σουτ ισοφάρισε (1-1) για το Κόσσοβο και στο επόμενο λεπτό ο Γκόλι έβαλε μπροστά (2-1) τους φιλοξενουμένους.

Η Κύπρος πίεσε και έχασε ευκαιρίες για να ισοφαρίσει, αλλά και για να

μειώσει στην επανάληψη, όταν το Κόσσοβο πέρασε μπροστά με 3-1. Έξι λεπτά πριν από το φινάλε το σουτ του Μανώλη σταμάτησε στό οριζόντιο δοκάρι. Στον αγώνα που ολοκληρώθηκε νωρίτερα η Δανία νίκησε με 2-1 τη Νορβηγία

Κύπρος: Σκαμπύλης, Χατζηγεωργίου, Ομήρου, Κουλουμπρής, Κ. Ανδρέου, (αρχική πεντάδα), Γ. Ιωάννου, Κόκκινος, Χατζηγεωργίου, Στεργιόπουλος, Τσακανιάς, Στεργιόπουλος, Σκαρπάρης, Περικλέους, Μανώλη, Κοντοδήμητρος, Ψηλογένης.
Αύριο θα γίνουν οι αγώνες Δανία - Κόσοβο και Κύπρος - Νορβηγία.