Δήλωσαν ετοιμότητα και οι... εφεδρείες της ΑΕΚ

Ακόμα σκοράρει η ΑΕΚ στο φιλικό με τον Εθνικό Άχνας. Οι Λαρνακείς συνέτριψαν με 5-1 την προσφυγική ομάδα, με τον Ιμάνολ Ιδιάκεθ να μένει απόλυτα ικανοποιημένος από την εικόνα των παικτών του.

Ο Ισπανός τεχνικός έδωσε χρόνο συμμετοχής σε ποδοσφαιριστές που δεν ήταν μέχρι στιγμής στην ενδεκάδα των επίσημων αγώνων. Στο αρχικό σχήμα βρέθηκε και ο Νάτσο Κάσες ο οποίος μάλιστα σκόραρε.

Το σκορ άνοιξε στο 10ο λεπτό ο Ρουσιάς έπειτα από συνδυασμό με τον Μαλόκου, ο οποίος δύο λεπτά έκανε το 2-0 με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι. Στο 27΄ ο Εθνικός πέτυχε το μοναδικό του γκολ με κεφαλιά του νεοαποκτηθέντα Πόκατς.

Στο δεύτερο ημίχρονο η ΑΕΚ πέτυχε άλλα τρία γκολ. Στο 54΄ ο Τέτε με ατομική προσπάθεια έκανε το 3-1, επτά λεπτά αργότερα ο Μυτίδης διαμόρφωσε το 4-1 και στο 63΄ ο Κάσες έγραψε το τελικό 5-1 με ωραίο πλασέ.