Αναγέννηση Δερύνειας-Ερμής: Το τρίτο ημίχρονο

Δείτε το τρίτο ημίχρονο από το Τάσος Μάρκου και τις δηλώσεις του Νίκου Παναγιώτου και Σάββα Πουρσαιτίδη.

Οι δηλώσεις από το "Τάσος Μάρκου":

Νίκος Παναγιώτου: Σ' ένα παιχνίδι το οποίο ξεκινήσαμε άσχημα τα πρώτα δεκαλεπτά, μετά βρήκαμε τα πατήματα μας. Διεκδικήσαμε να πετύχουμε ένα γκολ, δεν το καταφέραμε, είχαμε όμως τις ευκαιρίες. Στην επανάληψη πετύχαμε γρήγορα το 2-0 και κάποιοι νόμισαν ότι τελείωσε το παιχνίδι. Αξίζουν πολλά συγχαρητήρια στην Αναγέννηση, τα λάθη πληρώνονται, καλές γιορτές.

Σάββας Πουρσαϊτίδης:

Είμαι πολύ στεναχωρημένος από το αποτέλεσμα του σημερινού παιχνιδιού. Κόντρα στην ροή του αγώνα δεχθήκαμε ένα τέρμα, μπήκαμε στην επανάληψη και δεχθήκαμε ένα δεύτερο. Αν ισοφαρίζαμε πιο νωρίς θα μπορούσαμε να το γυρίσουμε. Πραγματικά είμαι πολύ στεναχωρημένος, όμως είμαι χαρούμενος για τη προσπάθεια των παιδιών. Δεν πετύχαμε τη νίκη κόντρα σ' ένα αντίπαλο ποιοτικά καλύτερο από εμάς. Αν μία ομάδα δικαιούταν τη νίκη, ήμασταν εμείς. Καλές γιορτές, θα συνεχίσουμε να παίζουμε για την αξιοπρέπεια μας"