6ος όμιλος: Ισόπαλες Σκωτία με Αυστρία και Μολδαβία με Ν.Φερόε

Ισόπαλες με σκορ 2-2 ήρθαν Σκωτία και Αυστρία, ενώ επίσης ισόπαλο έληξε και το άλλο ματς του ομίλου μεταξύ της Μολδαβίας και των Νησιών Φερόε.

Σε ένα ματς όπου όλα τα γκολ μπήκαν στο δεύτερο ημίχρονο, Σκωτία και Αυστρία ήρθαν ισόπαλες με σκορ 2-2. Ο Σάσα Καλάιτζιτς άνοιξε το σκορ για την Αυστρία στο 55΄, για να έρθει ο Χάνλει στο 71ο λεπτό και να φέρει το ματς στα ίσα. Στο 80' ο Καλάιτζιτς βρήκε ξανά δίχτυα, πετυχαίνοντας το δεύτερο προσωπικό του τέρμα, για το 2-1 των Αυστριακών. Ωστόσο, οι Σκωτσέζοι κατάφεραν να απαντήσουν ξανά, με τον ΜακΓκίν να σκοράρει στο 85ο λεπτό με ένα εντυπωσιακό ψαλιδάκι, από ασίστ του Κρίστι και να κάνει το 2-2, σκορ που έμεινε τελικά μέχρι το σφύριγμα της λήξης.

6ος, Ισόπαλες Σκωτία, Αυστρία, Μολδαβία, Ν Φερόε,6os, isopales skotia, afstria, moldavia, n feroe