Τεράστια ανατροπή για Πλίσκοβα – VIDEO

Ζωντανή στην υπεράσπιση του τίτλου της στο Μπρισμπέιν έμεινε η Καρολίνα Πλίσκοβα με μεγάλη νίκη επί της Ναόμι Οσάκα

Έναν υπέροχο αγώνα μας χάρισαν Καρολίνα Πλίσκοβα και Ναόμι Οσάκα, στον συγκλονιστικό δεύτερο ημιτελικό του Brisbane International.

Με την Μάντισον Κις να περιμένει την αντίπαλό της, μετά τη νίκη επί της Πέτρα Κβίτοβα με 3-6, 6-2, 6-3 στο πρώτο παιχνίδι του Σαββάτου, η κάτοχος του τίτλου Καρολίνα Πλίσκοβα αποδείχθηκε πιο έτοιμη αγωνιστικά και ψυχολογικά από τη Ναόμι Οσάκα, ολοκληρώνοντας μια επική ανατροπή με 6-7(10), 7-6(3), 6-2 μετά από 2 ώρες και 51 λεπτά συναρπαστικής

μάχης στην Pat Rafter Arena του Μπρισμπέιν.

It’s @KaPliskova into the #BrisbaneTennis final!

After almost three hours, she beats Osaka 6-7(10), 7-6(3), 6-2! pic.twitter.com/jLv2yBI9u5

WTA (@WTA) January 11, 2020

Η πανίσχυρη Τσέχα, έσωσε τα 12 από τα 13 break points της Οσάκα στο ματς (από έξι στο 2ο και στο 3ο σετ) και παρέμεινε σε τροχιά 16ου τίτλου στο WTA Tour.

Συνολικά έβγαλε 15 άσους, έναντι 16 της Γιαπωνέζας και πέτυχε την 3η της νίκη σε πέντε ματς με αντίπαλο την Οσάκα.

BRISBANE INTERNATIONAL DRAW | DOUBLES DRAW | OOP (+8h)

The post Τεράστια ανατροπή για Πλίσκοβα – VIDEO appeared first on Tennis24.