Τέλειωσε την δουλειά η “Μάσα” – VIDEO

23:35 7/8/2018 - Πηγή: Tennis24
Η Μαρία Σαράποβα επιβλήθηκε πολύ άνετα της Σεσίλ Καρατάντσεβα από την Βουλγαρία στον 1ο γύρο του Rogers Cup, στο Μόντρεαλ, ολοκληρώνοντας σε… δυο δόσεις την αναμέτρησή της, που διακόπηκε λόγω βροχής τα ξημερώματα της Τρίτης…

Δεν αντίκρισε το παραμικρό πρόβλημα η πολύπειρη Ρωσίδα κόντρα στην 28χρονη Βουλγάρα, Νο229 στην παγκόσμια κατάταξη της WTA, την οποία κέρδισε μετά από 83 λεπτά καθαρού αγώνα, χάνοντας μόλις τρία γκέιμς.

Η “Μάσα” έτρεξε ένα σερί 8/10 κερδισμένων γκέιμς στην δεύτερη

ημέρα του αγώνα, μετά την διακοπή της αναμέτρησης λόγω βροχής την προηγουμένη με το σκορ στο 4-1 του πρώτου σετ υπέρ της Σαράποβα, και επικράτησε άνετα της αντιπάλου της.

Με τελικό σκορ 6-1, 6-2, η Ρωσίδα πρώην Νο1 στον κόσμο και νυν Νο22, πήρε την πρόκρισή της στον 2ο γύρο του Rogers Cup, όπου θα αντιμετωπίσει την νικήτρια του αγώνα της δικής μας, Μαρίας Σάκκαρη, κόντρα στην Ντάρια Κασάτκινα.

Η Γερμανίδα Τζούλια Γκέργκες, πέτυχε σπουδαία νίκη-ανατροπή σε βάρος της Λούσι Σαφάροβα με 2-6, 6-4, 6-3 και πήρε την πρόκριση για τον 3ο γύρο του θεσμού, όπου θα αντιμετωπίσει την νικήτρια της αναμέτρησης της Γκαρμπίνιε Μουγκουρούθα με την Αναστασία Σεβάστοβα.

Tρίτη, 7/8: 1ος-2ος γύρος Rogers Cup

Sharapova (Russia) beat Karatancheva (Bulgaria) 6-1, 6-2
Konta (Great Britain) beat Ostapenko (Latvia) 6-7(6) 6-1 6-2
Suarez-Navarro (Spain) beat Osaka (Japan) 7-6(2) 6-2
Barty (Australia) beat Begu (Romania) 6-3 1-6 7-5
Cirstea (Romania) beat Niculescu (Romania) 3-6 6-4 6-4
Van Uytvanck (Belgium) beat Zhuk (Russia) 6-1 6-2
Kvitova (Czech Republic) beat Kontaveit (Estonia) 6-3 6-4