Στην κορυφή της Αστάνα ο Μίλμαν! – VIDEO

Νικητής του Αστάνα ΑΤP ο Τζον Μίλμαν!

Ο 31χρονος Αυστραλός , παίζοντας τρομερό τένις, με δυνατά, ποικίλα και επιθετικά χτυπήματα δεν άφησε κανένα περιθώριο αντίδρασης στον Αντριάν Μαναρίνο και στέφθηκε πρωταθλητής στο Nur-Sultan ATP, επικρατώντας του 32χρονου Γάλλου με 7-5, 6-1.

Η αναμέτρηση ήταν αρκετή σύντομη, διήρκησε 1 ώρα και 49 λεπτά, οι δύο παίκτες μπήκαν ιδιαίτερα αποφασισμένοι στην αρχή του αγώνα, προσηλωμένοι στην νίκη.

Αν και στο πρώτο σετ ο

Μαναρίνο ήταν ιδιαίτερα ανταγωνιστικός και άσκησε τεράστια πίεση στον Μίλμαν, στους κρίσιμους πόντους οι επιλογές του ήταν λανθασμένες. Έτσι έχασε το πρώτο σετ με 7-5.

Στο δεύτερο σετ ο Τζον Μίλμαν ήταν απόλυτος κυρίαρχος. Δεν άφησε κανένα περιθώριο αντίδρασης στον αντίπαλο του και σερβίροντας εξαιρετικά πήρε την πολυπόθητη νίκη.

Τόσο ο Μίλμαν, όσο και Μαναρίνο αύριο 2/11, ρίχνονται στην μάχη του Paris ATP, στον γύρο των “64”.

Ο δικός μας Στέφανος Τσιτσιπάς  θα ξεκινήσει το Paris ATP από τον γύρο των “32”, όπου θα έρθει αντιμέτωπος με τον νικητή της αναμέτρησης Ούμπερ-Ρούντ.