Madrid Open: Τέθηκε εκτός συνέχειας ο Χουρκάτς

15:55 4/5/2021 - Πηγή: Tennis24

Ο Χούμπερτ Χουρκάτς έκανε πολύ κακή εμφάνιση και αποκλείστηκε από τον Τζον Μίλμαν, στον πρώτο μόλις γύρο του Mutua Madrid Open.

O Πολωνός τενίστας αν και προηγήθηκε με σετ, έμεινε από δυνάμεις στην συνέχεια του αγώνα και αναγκάστηκε να φύγει ηττημένος από το court μετά από 2 ώρες και 25 λεπτά μάχης, με σκορ 5-7, 7-6(7), 6-3.

Ο πρωταθλητής του Miami Open 2021

ήταν σκιά του εαυτού του σχεδόν καθ’όλη την διάρκεια της αναμέτρησης και γνώρισε απόλυτα δίκαια την ήττα.

Ο Μίλμαν στους “32” του τουρνουά της Μαδρίτης θα αντιμετωπίσει τον ιδιαίτερα φορμαρισμένο Ντάνιελ Έβανς, Νο26 στην παγκόσμια κατάταξη.

Οι δύο αθλητές έχουν αναμετρηθεί μόλις μία φορά στο παρελθόν, με τον Βρετανό να βγαίνει νικητής στην συνάντηση αυτή. Αναμένεται ένας θεαματικός αγώνας.

MADRID OPEN SINGLES DRAW | DOUBLES | OOP (-1h)

The post Madrid Open: Τέθηκε εκτός συνέχειας ο Χουρκάτς appeared first on Tennis24.