ΑΓΟΡ | Διπλό στην Καβάλα για τον ΑΓΟΡ

Με κορυφαίο τον Μαρκ Κάρτερ που πέτυχε 28 πόντους σε 33΄ παιχνιδιού το Ρέθυμνο κατάφερε στο τέλος να πάρει το ροζ φύλλο επικρατώντας με 80-82 μέσα στην Καβάλα.

Το Ρέθυμνο ήταν η ομάδα που ξεκίνησε καλύτερα το παιχνίδι και βρέθηκε να προηγείται με το τέλος του πρώτου δεκαλέπτου με 19-22. Στο δεύτερο δεκάλεπτο η Καβάλα κάνοντας ένα εξαιρετικά παραγωγικό παιχνίδι

επιθετικά κατάφερε να κλείσει το πρώτο ημίχρονο μπροστά στο σκορ με 48-42. Χαρακτηριστικό του παιχνιδιού που έκανε το Ρέθυμνο ήταν τα 17 τρίποντα που σούταρε στο πρώτο ημίχρονο εκ των οποίων τα 7 κατέληξαν στο αντίπαλο καλάθι.

Στην τρίτη περίοδο η Καβάλα κατάφερε να κρατήσει το προβάδισμα που πήρε από το πρώτο ημίχρονο κάτι το οποίο δεν μπόρεσε να κάνει στο τέταρτο δεκάλεπτο κατά το οποίο το Ρέθυμνο με δύο τρίποντα και ένα λει απ του Ντούβνιακ (3΄πριν από το τέλος) κατάφερε να γυρίσει το εις βάρος του αποτέλεσμα και να επιβληθεί με 80-82.