Greeks Abroad | Eurocup: Ο Ρακόσεβιτς νίκησε "Κάι" και Βουγιούκα

Ενα δεκάλεπτο και συγκεκριμένα το τρίτο, χρειάστηκε ο Ερυθρός Αστέρας για να ανατρέψει το εις βάρος του σκορ και να πάρει τελικά τη νίκη με 81-73 επί της Ούνιξ Καζάν, για την 4η αγωνιστική των "16" του Eurocup.

Η ρωσική ομάδα ήταν μπροστά στο σκορ στο πρώτο ημίχρονο, αλλά με αντεπίθεση διαρκείας και επιμέρους σκορ τρίτης περιόδου 22-7, οι γηπεδούχοι πήραν το προβάδισμα και παρά την αντίσταση της Ούνιξ στο τελευταίο δεκάλεπτο, πήραν τελικά τη νίκη.

Κορυφαίος των νικητών ήταν ο Ιγκόρ Ρακόσεβιτς με 21 πόντους και τον ακολούθησε ο Ράσκο Κάτιτς με 12 πόντους.

Για την Ούνιξ ξεχώρισαν ο Μάιρ Τσάτμαν με 18 πόντους και ο Τσακ Έιντσον με 14 πόντους.

Ο Ιαν Βουγιούκας πραγματοποίησε θετική εμφάνιση με 10 πόντους, 6 ριμπάουντ, 1 ασίστ και 2 κλεψίματα, ενώ ο Κώστας Καϊμακόγλου είχε 6 πόντους, 6 ριμπάουντ και 5 ασίστ.