Σοκ στις καθυστερήσεις για Στούρμ Γκρατς

Με ισοπαλία συνέχισε η Στουρμ Γκρατς τις υποχρεώσεις της στην Bundesliga της Αυστρίας. Η αντίπαλος της ΑΕΚ στον όμιλο του Europa αναδείχθηκε ισόπαλη 3-3 εκτός έδρας με τη Μάτερσμπουργκ.

Η ομάδα του Γκρατς έχασε τη νίκη με δύο γκολ των γηπεδούχων στις καθυστερήσεις, καθώς μέχρι και το 90ό λεπτό ήταν μπροστά με 3-1!

Μόλις στο 1ο λεπτό οι γηπεδούχοι άνοιξαν το σκορ με τον Ναουμόσκι. Στο 40ό ο Βολφ έφερε το παιχνίδι στα ίσα, ενώ στο 60' ο Χάας έδωσε προβάδισμα στους φιλοξενούμενους. Στο 82ο λεπτό ο Χόλζλ έκανε 3-1, αλλά η συνέχεια ήταν εφιαλτική για την αντίπαλο της ΑΕΚ.

Στο 91' ο Μπέργκερ μείωσε και στο 94' ο Ναουμόφσκι ισοφάρισε στο τελικό 3-3! Η Στουρμ παραμένει χαμηλά στη βαθμολογία, με μόλις τρεις νίκες σε 11 αγώνες.