Πήρε βαθμό η Τσαριτσάνη στην Κατερίνη

Με το ισόπαλο 1-1 ανάμεσα σε ΑΕ Ποντίων Κατερίνης και Οικονόμο Τσαριτσάνης έπεσε η αυλαία της 2ης αγωνιστικής στη Football League 2 (2ος όμιλος).

Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν λίγο πριν από τέλος του πρώτου ημιχρόνου με τον Τροϊρη, αλλά οι Θεσσαλοί έφτασαν στην ισοφάριση στο 70ό λεπτό με σκόρερ τον Κέρι.

Αυτή, μάλιστα, είναι η δεύτερη ισοπαλία τους σε ισάριθμα ματς στο πρωτάθλημα, μετά το 0-0 με τη Νίκη Βόλου στην πρεμιέρα. Απ' την άλλη, η ομάδα της Κατερίνης πήρε

τον πρώτο του βαθμό.

ΑΕ Ποντιών Κατερίνης (Γιώτης Σταματόπουλος): Κελπέκης, Σαββίδης, Χιντζίδης, Δεληζήσης, Χασιώτης, Τροίρης (73' Λιόλιος), Κυβρακίδης (46' Τσιτλακίδης), Κωνσταντινίδης (75' Βεϊδαμενίδης), Χιονίδης, Σαπάνης, Μουρατίδης.

Οικονόμος Τσαριτσάνης (Γιώργος Καλτέκης): Γκικούδης, Καραγιάννης, Πούτας, Τσιανάκας, Οικονόμου, Φλώρος (64' Νικούλης), Κέρι, Καράμπελας (32' λ.τ Παπακωνσταντίνου), Μπανούσης, Κουλτσιάκης, Μπλέντι.