Νίκησε το Περιστέρι ο Ηλυσιακός

Εξαιρετική εμφάνιση και νίκη για τον Ηλυσιακό στο πλαίσιο της 6ης αγωνιστικής της Α1. Με κορυφαίος τους Χολ και Χατζή, η ομάδα των Ιλισίων πέτυχε την τρίτη της νίκη στο πρωτάθλημα με 70-59 επί του Περιστερίου.

Το Περιστέρι, βασιζόμενο στην άμυνά του θέλησε να φέρει το ματς στα μέτρα του και το κατάφερε για λίγα λεπτά, όμως, ο Ηλυσιακός ήταν αυτός που είχε το προβάδισμα στο τέλος της πρώτης περιόδου

με τρίποντο του Χατζή (19-18).

Ανάλογη η εικόνα της αναμέτρησης και στο δεύτερο ημίχρονο, με τον Ηλυσιακό, όμως, να κάνει ένα ξέσπασμα στο τέλος του ημιχρόνου και με πρωταγωνιστή τον Χολ, να παίρνει προβάδισμα εννέα πόντων (39-30, 20`).

Η εξαιρετική εμφάνιση του Ηλυσιακού συνεχίστηκε και στην τρίτη περίοδο, με τη διαφορά να φτάνει και στους 14 πόντους (51-37). Το Περιστέρι, όμως, δεν είναι από τις ομάδες που το βάζουν εύκολα κάτω και κατάφερε να... συμμαζέψει τα πράγματα μέχρι το τέλος της περιόδου (48-53, 30`).

Οι γηπεδούχοι, όμως, άντεξαν στην πίεση και με το δίδυμο των Χολ και Χατζή, κατάφεραν να πάρουν τη νίκη με 70-59.