Νίκη του ΑΓΟΡ επί του Απόλλωνα

Ο... οικοδεσπότης ΑΓΟΡ πανηγύρισε την πρώτη του νίκη στο τουρνουά, Πέτρος Οικονομάκης, καθώς επικράτησε με 68-65 του Απόλλωνα Πατρών.Ο ΑΓΟΡ ξεκίνησε πιο δυνατά την αναμέτρηση και  μετά τα πρώτα επτά λεπτά ήταν μπροστά με 16-9. Ο Απόλλων, όμως, κατάφερε να αντιδράσει και συμπλήρωση των δέκα λεπτών τον βρήκε πίσω με 22-20.Οι κρητικοί ήταν καλύτεροι, όμως, στη συνέχεια και με επιμέρους σκορ 14-2 πήγαν στα αποδυτήρια για το ημίχρονο με... αέρα 13 πόντων (39-26).Ο Απόλλων, πάντως αντέδρασε στη συνέχεια και το ματς έγινε ντέρμπι. Στο 30` οι πατρινοί μείωσαν σε 46-52, ενώ τριάντα δευτερόλεπτα πριν από το φινάλε το σκορ ήταν 63-67.Παρά τις προσπάθειες των φιλοξενούμενων, οι παίκτες του ΑΓΟΡ διατήρησαν το προβάδισμά τους και πήραν τη νίκη με 68-65.