Εμειναν στο "Χ" Λεβερκούζεν και Γκλάντμπαχ

Λεβερκούζεν και Γκλάντμπαχ αναδείχθηκαν ισόπαλες 1-1 για την 4η αγωνιστική της Bundesliga.Ολα τα... λεφτά στο παιχνίδι ήταν τα πρώτα λεπτά, διάστημα στο οποίο σημειώθηκαν και τα δύο γκολ. Οι φιλοξενούμενοι πήραν κεφάλι στο σκορ μόλις στο 3' με τον Χέρμαν και η Μπάγερ απάντησε στο 11' με τον Κάντλετς.Οι γηπεδούχοι έχασαν την ευκαιρία για την ανατροπή και τη νίκη, που θα ήταν η πρώτη τους στο πρωτάθλημα, με τον Σούρλε να αστοχεί από το σημείο του πέναλτι
στο 69ο λεπτό.Αποτελέσματα και σκόρερ 4ης αγωνιστικήςΠαρασκευή 21/9Νυρεμβέργη - Φρανκφούρτη 1-2 (76' Πόλτερ / 25' Χόφερ, 60' Ινούι)Σάββατο 22/9Αμβούργο - Ντόρτμουντ 3-2 (2' και 59' Σον Χέουνγκ-Μιν, 55' Ιλίτσεβιτς / 46' και 60' Πέρισιτς)Βόλφσμπουργκ - Γκρόιτερ Φιρτ 1-1 (42' Όλιτς / 28' αυτ. Πόγκατετς)Μάιντς - Άουγκσμπουργκ 2-0 (10' Ίβανσιτς, 25' Σαλάι)Σάλκε - Μπάγερν 0-2 (55' Κρόος, 58' Μίλερ)Φορτούνα Ντίσελντορφ - Φράιμπουργκ 0-0Κυριακή 23/9Λεβερκούζεν - Γκλάντμπαχ (11' Κάντλετς - 3' Χέρμαν)18:30GR: Βέρντερ - Στουτγκάρδη18:30GR: Χόφενχαϊμ - Ανόβερο