Καταπληκτικό ματς στο Μεστάγια, 4-3 η Βαλένθια τη Μάλαγα για την 20η αγωνιστική της Primera Division

Ενα χορταστικό παιχνίδι είχαν τη δυνατότητα να παρακολουθήσουν οι φίλοι της Βαλένθια στο Μεστάγια, όπου οι Νυχτερίδες πήραν μια... περιπετειώδη νίκη με 4-3 κόντρα στη Μάλαγα για την 20η αγωνιστική της Primera Division. Ηρωας για τους γηπεδούχους ήταν ο Αντούριθ, ο οποίος σκότωσε την ηρωική ομάδα του Μανουέλ Πελεγκρίνι (αγωνιζόταν με εννέα παίκτες από το 65`) στις καθυστερήσεις
της αναμέτρησης. Η Μάλαγα προηγήθηκε στο 10ο λεπτό με τον Ροντόν, όμως δεν πρόλαβε να χαρεί αυτή της την επιτυχία, καθώς πέντε λεπτά αργότερα, ο Ντεμικέλις αντίκρισε την κόκκινη κάρτα, ενώ ο Μάτα ευστόχησε από τα 11 βήματα για το 1-1.Ακόμα και με δέκα παίκτες, όμως, οι φιλοξενούμενοι πάταγαν καλύτερα στον αγωνιστικό χώρο του Μεστάγια και ευτύχησαν να περάσουν και πάλι μπροστά στο σκορ με τον Ροντόν στο 35`.Στο δεύτερο μέρος, οι γηπεδούχοι ήταν ισοπεδωτικοί και είχαν... εγκατασταθεί στην περιοχή του Ασένχο. Αποτέλεσμα ήταν στο 53` ο Σολδάδο να ισοφαρίσει σε 2-2 και δύο λεπτά μετά την αποβολή του Ροζάριο στο 65`,