Με νίκες συνέχισαν Ολυμπιακός Λευκωσίας και Εθνικός Αχνας

Με 2-0 επικράτησε της Δόξας Κατωκοποίας ο Εθνικός Αχνας και σκαρφάλωσε στην 8η θέση. Νωρίτερα, με το τρίποντο στις αποσκευές του έφυγε από την Πάφο ο Ολυμπιακός Λευκωσίας, μετά την νίκη του με 3-1 επί της ΑΕΠ, ενώ με το ίδιο σκορ επικράτησε του Ερμή Αραδίππου η ΕΝΠ. 4ος ο Ολυμπιακός
Στην 4η θέση σκαρφάλωσε ο Ολυμπιακός, μετά την νίκη του με 3-1 επί της
ΑΕ Πάφου.Το σκορ άνοιξε ο Κενμόκνε με κεφαλιά στο 20`, αλλά η απάντηση των γηπεδούχων ήταν άμεση, με τον Σολάρι να ισοφαρίζει σε 1-1 πέντε λεπτά αργότερα.Ο Ολυμπιακός πήρε εκ νέου το προβάδισμα στο 61` χάρη σε κεφαλιά του Τσιντί, ενώ στο 80` ο Τζούνιος με απευθείας εκτέλεση φάουλ διαμόρφωσε το τελικό 3-1.Νίκες για ΕΝΠ-Εθνικό
Με το δεξί ξεκίνησε τις υποχρεώσεις του στον πάγκο της ΕΝΠ ο Νίκκι Παπαβασιλείου, που είδε την ομάδα του να επικρατεί με 3-1 του Ερμή. Η Ενωση προηγήθηκε στο 30ο λεπτό με τον Μπέρτσιλ, ενώ η ισοφάριση από τους γηπεδούχους ήρθε στο 82` με τον Μαχράντζε.Στο τελευταίο πεντάλεπτο, όμως, ο Ντα Σίλβα με δύο προ