Ισόπαλοι 2-2 αναδείχτηκαν Ατρόμητος και ΠΑΟΚ στο Περιστέρι

Χωρίς νικητή ολοκληρώθηκε η αναμέτρηση του Ατρόμητου με τον ΠΑΟΚ στο Περιστέρι για την 27η αγωνιστική της Σούπερ Λιγκ, με τις δύο ομάδες να αναδεικνύονται ισόπαλες 2-2, σε μια αναμέτρηση χωρίς θεατές, λόγω της τιμωρίας των γηπεδούχων, για τη συμπεριφορά των οπαδών της στο παιχνίδι με τον Πανιώνιο. Δύο γκολ ο Σφακιανάκης για τους γηπεδούχους, που πήραν το βαθμό
ισοφαρίζοντας δύο λεπτά πριν το τέλος. Ο ΠΑΟΚ πήρε τον έλεγχο και την κατοχή της μπάλας από τα πρώτα λεπτά, επιδιώκοντας να βρει πρώτος το γρήγορο γκολ, μιας και η νίκη αποτελούσε αυτοσκοπό, από τη στιγμή που η ομάδα μπήκε στο αεροπλάνο για την Αθήνα. Ωστόσο, κόντρα στη ροή του αγώνα, οι γηπεδούχοι άνοιξαν το σκορ στο 13ο λεπτό, όταν ο Μπρίτο βρήκε ωραία τον Σφακιανάκη και αυτός με ψύχραιμο πλασέ βρήκε δίχτυα.Η αντίδραση του Δικεφάλου του Βορρά ήταν σχεδόν άμεση, με τον Σαλπιγγίδη να ανατρέπεται από τον Ολιβέιρα και τον Δημήτρη Θάνο να δείχνει τη βούλα του πέναλτι. Από εκείνο το σημείο, ο Βιεϊρίνια απέτυχε να νικήσει τον Ιτάνζ,