38 φορές Θρύλος με... εξάρες!

Είναι πλέον γεγονός. Μετά από απουσία ενός χρόνου από την κορυφή, ο Ολυμπιακός επέστρεψε δριμύτερος και με τον πλέον εμφατικό τρόπο είναι ο πρωταθλητής της σεζόν 2010-11. Αποδίδοντας εξαιρετικό ποδόσφαιρο, η ομάδα του Βαλβέρδε... σκόρπισε το φάντασμα της ΑΕΚ με το απίστευτο 6-0 και το κατάμεστο
Καραϊσκάκη έζησε και πάλι μεγάλες στιγμές. Το παιχνίδι ουσιαστικά είχε τελειώσει από το 20λεπτο όταν με μαέστρο τον Ιμπαγάσα και τέρματα των Τζιμπούρ, Μέλμπεργκ και Φουστέρ οι ερυθρόλευκοι προηγήθηκαν με 3-0. Το πάρτι συνεχίστηκε και στην επανάληψη με τους γηπεδούχους να φιλοδωρουν με ακόμα τρία τέρματα (Τζιμπούρ, Μιραλάς, Χολέμπας) την Ενωση, που δεν εμφανίστηκε ποτέ στο γήπεδο, με αποτέλεσμα να πάθει πανωλεθρία. Ο Ολυμπιακός κατέκτησε τον 38ο τίτλο της ιστορίας του, το 13ο στα τελευταία 15 χρόνια, ενώ ισοφάρισε το ρεκόρ της σεζόν 1980-81, όταν είχε νικήσει με το ίδιο σκορ την ΑΕΚ. Ισοπεδωτικός ο Ολυμπιακός
Αποφασισμένος να βάλει τέλος στο πρωτάθλημα μπήκε ο Ολυμπιακός στριμώχνοντας από