Αστέρας Τρίπολης χωρίς άστρο...

Ο Αστέρας Τρίπολης διψούσε για την νίκη, ήταν καλύτερος στο 1ο ημίχρονο από τη Ξάνθη, ωστόσο δεν εμφανίστηκε στο γήπεδο στο 2ο μέρος και ένα γκολ του Μαρσελίνιο στο 65' ήταν αρκετό για να διαμορφώσει το τελικό 1-0 και βάλει σε μεγάλες περιπέτειες της ομάδα της Τρίπολης. Οι δύο ομάδες μοιράστηκαν από ένα ημίχρονο, αλλά όχι και τους βαθμούς, καθώς η ακριτική ομάδα εκμεταλλεύτηκε τις ευκαιρίες που της παρουσιάστηκαν, σε αντίθεση με τον Αστέρα Τρίπολης.
Το σύνολο του Παύλου Δερμιτζάκη με την ισοπαλία του Ατρόμητου στο Περιστέρι βρίσκεται κάτω από την ζώνη του υποβιβασμού και τα πράγματα δυσκολεύουν επικίνδυνα. Μοιραίος ο Παπάζογλου
Ο Αστέρας Τρίπολης είχε μεγαλύτερη ανάγκη την νίκη, ώστε να κάνει άλλο ένα μεγάλο βήμα παραμονής και αυτό φάνηκε στον αγωνιστικό χώρο στο 1ο μέρος. Η ομάδα της Τρίπολης έχασες τις μεγαλύτερες ευκαιρίες της με τον Παπαζογλου ωστόσο να μην μπορεί να κερδίσει τον Γκσπούρνικγκ δύο φορές. Ο αυστριακός τερματοφύλακας αρνήθηκε το γκολ στον έλληνα επιθετικό αρχικ