Φιλικό "ξεμούδιασμα" για Γιουβέντους

20:39 5/1/2012 - Πηγή: Sport.gr

Παίζοντας με αρκετούς παίκτες, οι οποίοι δεν έχουν μεγάλο χρόνο συμμετοχής φέτος, η Γιουβέντους συνέτριψε σε φιλικό αγώνα την Αλι Χιλάλ (πρωτοπόρος στην 1η κατηγορία της Σαουκδικής Αραβίας) με 7-1.

Αυτή ήταν μια πρώτης τάξεως ευκαιρία για τον μεγάλο Αλεξ Ντελ Πιέρο να... ξεσκουριάσει. Ο αρχηγός της Γιούβε ήταν ο κορυφαίος της ομάδας του στο πρώτο μέρος, σημειώνοντας μάλιστα τα δύο πρώτα γκολ. Το πρώτο 45λεπτο βρήκε τη Γηραιά Κυρία μπροστά με 4-0, με τους Ελία και Βιντάλ να σκοράρουν.

Στην επανάληψη, η Αλ Χιλάλ, που στο πρώτο μέρος είχε δοκάρι χάνοντας μάλιστα κι άλλες ευκαιρίες, ευτύχησε να σκοράρει στο 48' με ον Αλ Χαρτί, ωστόσο Κιελίνι, Πέπε και Κουαλιαρέλα ανέβασαν τον δείκτη του σκορ στο 7-1.