Επέστρεψε στις νίκες η Σεβίλη επικρατώντας με 4-1 της Λεβάντε, χατ-τρικ ο Λουίς Φαμπιάνο

Επιβλητική νίκη πανηγύρισε η Σεβίλη με 4-1 εις βάρος της ουραγού της βαθμολογίας, Λεβάντε, στο πλαίσιο της 20ης αγωνιστικής της Primera Division. Πρωταγωνιστής για τον σύλλογο της Ανδαλουσίας ο βραζιλιάνος σταρ, Λουίς Φαμπιάνο, που σημείωσε 3 γκολ και ανέβασε την ομάδα του στην 7η θέση της βαθμολογίας με 29 βαθμούς. Η Σεβίλη
μπήκε δυνατά στον αγωνιστικό χώρο με το πρώτο ημίχρονο να ανήκει αποκλειστικά σε εκείνη. Στο 25` η ομάδα της Ανδαλουσίας απείλησε για πρώτη φορά με μια όμορφη ατομική ενέργεια του Νεγρέδο, για να έρθει 3 λεπτά αργότερα ο Φαμπιάνο, μετά από σέντρα του Νάβας, να την βάλει μπροστά στο σκορ.Τα τέρματα για την Σεβίλη διπλασίασε στο 39` ο Εσκουντέ με κεφαλιά από το πρώτο δοκάρι, ενώ στο 42` μετά από υπόδειξη πέναλτι για μαρκάρισμα του Βέντα στο Ναβάρο, ο Φαμπιάνο έγραψε το 3-0.Στην επανάληψη, η Λεβάντε μείωσε στο 58` με τον Χίσκο για να απαντήσει 10 λεπτά αργότερα και πάλι ο Λουίς Φαμπιάνο πετυχαίνοντας ένα πανέμορφο γκολ και σημειώνοντας παράλληλα χατ - τρικ. Από το 7