Τρίποντο η Παλέρμο, 1-0 με την Μπρέσια, νίκη-ανάσα για την Πάρμα, 2-0 επί της Κατάνια

Στις νίκες επέστρεψε η Παλέρμο, που επικράτησε με 1-0 της Μπρέσια και έπιασε την Γιουβέντους στην 6η θέση, με την μεγάλη κυρία να έχει παιχνίδι λιγότερο. Σημαντική νίκη που την απομάκρυνε από την επικίνδυνη ζώνη πανηγύρισε η Πάρμα, 2-0 την Κατάνια. Καθάρισε ο Μπόβο
Με τον Μπόβο να πετυχαίνει το μοναδικό γκολ του αγώνα τέσσερα λεπτά πριν την συμπλήρωση των 90`, η Παλέρμο επικράτησε με 1-0 της Μπρέσια και επέστρεψε στις νίκες.Η Παλέρμο ξεκίνησε δυνατά στο πρώτο μέρος και δημιούργησε σωρεία
ευκαιριών για να κάνει το 1-0, αλλά χωρίς αποτέλεσμα. Στην εκπνοή του ημιχρόνου μάλιστα ο Μουνιόθ σημάδεψε το δοκάρι.Ανάλογο το σκηνικό και στην επανάληψη με την Μπρέσια να μην δείχνει ικανή να απειλήσει τους γηπεδούχους. Και ενώ όλα έδειχναν ότι το 0-0 θα ήταν το τελικό σκορ, στο 86` ο Μπόβο έστειλε την μπάλα στα δίχτυα και χάρισε στην ομάδα του τους τρεις βαθμούς.Με 2-0 επικράτησε της Κατάνια η Πάρμα και απομακρύνθηκε σημαντικά από την επικίνδυνη ζώνη. Ο Καντρέβα άνοιξε το σκορ στο 56` και στο