Δεν έπιασε το... 13άρι ο ΠΑΟΚ

Ο,τι σχέδια είχε κάνει ο Λάσλο Μπόλονι για την διαχείριση του αγώνα, αυτά πήγα... περίπατο από πολύ νωρίς, όταν ο ΠΑΟΚ βρέθηκε με δύο γκολ στην πλάτη και ουσιαστικά με το... ενάμιση πόδι εκτός συνέχειας από το Europa League.Ο Δικέφαλος προδόθηκε από την άμυνα του, αφού μόλις στο 6ο λεπτό, ο στόπερ της Ουντινέζε, Ντανίλο βρέθηκε στην περιοχή του ΠΑΟΚ
και αμαρκάριστος πήρε την κεφαλιά σε κόρνερ του Πασκουάλε, ανοίγοντας το σκορ για τους Ιταλούς.Και αφού στο 11ο λεπτό γλίτωσε ένα φθηνό... αυτογκολ σε λάθος συνεννόηση των Κρέσιτς και Τσιρίλο, δέχθηκε το 0-2 στο 15' με δυνατό σουτ του Φλόρο Φλόρες, ύστερα από κομπίνα σε φάουλ, λίγα μέτρα έξω από την περιοχή.Στην αμέσως επόμενη φάση από το 0-2, ο ΠΑΟΚ είχε την ευκαιρία να ξαναμπεί στο παιχνίδι, όμως η κεφαλιά του Τσιρίλο από κόρνερ του Γκαρσία κατέληξε στο αριστερό δοκαρι των Ιταλών.Ο Μπόλονι αναγκάστηκε από νωρίς να προβεί σε αλλαγές στα πλάνα του, βγάζοντας τον νεαρό Σταφυλλίδη και περνώντας τον Γεωργιάδη, γυρνώντας τον Λίνο μπακ.Οι Θεσσαλονικείς έκαναν κάποιες ευκαιρίες με τον Αθανασιάδη και τον Γιάννου για να πετύχουν κάποιο γκολ, ωστόσο δεν τα κατάφεραν να βρουν το δρόμο προς τα δίχτυα.Το δεύτερο ημίχρονο ξεκίνησε... στραβά, όπως και το πρώτο. Με μία αυστηρή απόφαση του διαιτητή, σε μονομαχία του Σνάουτσνερ με τον Φλόρες, που έμοιαζε περισσότερο με επιθετικό φάουλ, παρά με πέναλτι, ο Ντομίτσι πήγε στην... άσπρη βούλα και νικώντας τον Κρέσιτς έκανε το 0-3 στο 51', βάζοντας τέλος στα... όποια όνειρα υπήρχαν για ανατροπή του αποτελέσματος από τον ΠΑΟΚ.Ο κόσμος του Δικεφάλου παρά τον αποκλεισμό χειροκρότησε την ομάδα που τους χάρισε φέτος μεγάλες στιγμές στην Ευρώπη...