4άρα στη Βέρντερ η Άιντραχτ!

Επιστροφή στις νίκες και μάλιστα με εντυπωσιακό τρόπο για την Άιντραχτ, 4-1 τη Βέρντερ Βρέμης στη Φρανκφούρτη για τη 16η αγωνιστική της Bundesliga.Ολα τα γκολ σημειώθηκαν στη διάρκεια του δεύτερου ημιχρόνου, με την άμυνα της Βρέμης να... απουσιάζει.Ο Μέιερ στο 47' άνοιξε το σκορ για τους γηπεδούχους, ωστόσο πέντε λεπτά αργότερα ο Πέτερσεν έφερε το ματς στα ίσια. Σε διάστημα ενός λεπτό, από το 62' έως το 63' η Άιντραχ πέτυχε δύο γκολ
με τους Σβάιγκερ και Άινερ, καθαρίζοντας το ματς. Στο 90΄ο Ινούι διαμόρφωσε το τελικό 4-1.Η 16η αγωνιστικήΠαρασκευή 7/12Αμβούργο - Χόφενχαϊμ 2-0 (27' και 74' Ρούντνεβς)Σάββατο 8/12Ντόρτμουντ - Βόλφσμπουργκ 2-3 (6' Ρόις, 61' Μπλάστσικόβσκι / 36' πέν. Ντιέγκο, 41' Νάλντο, 73' Ντοστ)Στουτγκάρδη - Σάλκε 3-1 (2', 38' πέν. και 61' Ιμπίσεβιτς / 12' Μάρικα)Νυρεμβέργη - Φορτούνα Ντίσελντορφ 2-0 (27' Πόλτερ, 90' Φάουλνερ)Φράιμπουργκ - Γκρόιτερ Φιρτ 1-0 (15' Ντάνιελ Καλιγκιούρι)Άουγκσμπουργκ - Μπάγερν 0-2 (40' πέν. Τόμας Μίλερ, 63' Μάριο Γκόμεθ)Φρανκφούρτη - Βέρντερ 4-1 (47' Μέιρ, 62' Σβάιγκερ, 63' Άινερ, 90' Ινούι - 54' Πέντερσεν)Κυριακή 9/12Γκλάντμπαχ - Μάιντς (16:30GR)Ανόβερο - Λεβερκούζεν (18:30GR)