Νίκη - ανατροπή για την ΑΕΛ

Σπουδαία εντός έδρας νίκη με 2-1 επί του Απόλλωνα Σμύρνης πανηγύρισε η ΑΕΛ, βάζοντας τελεία στο αρνητικό της σερί (πέντε ματς χωρίς νίκη). Χαμένο πέναλτι στο 95' για τους φιλοξενούμενους!Με γκολ των Ζεκίνια και Τσιμπάμπα στη διάρκεια του δεύτερου ημιχρόνου, η ομάδα της Λάρισας κατάφερε να ανατρέψει το 0-1 που πέτυχε στο 28' ο Δεληζήσης για τους φιλοξενούμενους.Ο Απόλλων έχασε "χρυσή" ευκαιρία να φύγει με τον βαθμό από το AEL FC Arena,
καθώς στο 95ο λεπτό ο Δεληζήσης είδε αρχικά τον Σέρεμετ και στη συνέχεια το δοκάρι να του στερούν το γκολ από το σημείο του πέναλτι!Λάρισα (Μιχάλης Ζιώγας): Σέρεμετ, Παπαγεωργίου, Ραπτάκης, Σκόνδρας, Παγώνης, Νεμπεγλέρας, Τσιάρας (46' Ζουρούδης), Πόνσε (76' Καρανίκας), Χασομέρης, Ζεκίνια, Τσιμπάμπα (90+1' Γιώτας).Απόλλων Σμύρνης (Αλέκος Βοσνιάδης): Κοτταράς, Κωνσταντίνου, Χιντζίδης, Ιασωνίδης, Δεληζήσης, Διαμαντίδης, Κατσίκης (75' Κύργιας), Καμαρά (86' Λεοντίου), Καραμαλίκης, Διαμάντης, Μανιάς.