2Χ2 η Τσέλσι, 2-1 την Αστον Βίλα

Η Τσέλσι πήρε την δεύτερη νίκη της σε ισάριθμα ματς στην Premier League, επικρατώντας με 2-1 της Άστον Βίλα στο "Στάμφορντ Μπριτζ"Δυσκολεύτηκαν, αλλά τελικά οι μπλε έκαμψαν την αντίσταση της Αστον Βίλα.Η ομάδα του Μουρίνιο προηγήθηκε νωρίς, στο 6', χάρη σε αυτογκόλ του Λούνα. Στις καθυστερήσεις του ημιχρόνου όμως ο Μπεντέκε ισοφάρισε βάζοντας δύσκολα στους γηπεδούχους.Στην επανάληψη η Τσέλσι έψαξε το νικητήριο γκολ και τελικά το πέτυχε στο 73' με τον Ιβάνοβιτς, που χάρισε το τρίποντο στην ομάδα του.Η αναμέτρηση ήταν για την 3η αγωνιστική και διεξήχθη απόψε διότι στις 30 Αυγούστου η Τσέλσι παίζει στο UEFA Super Cup κόντρα στην Μπάγερν Μονάχου.ΤΣΕΛΣΙ: Τσεχ, Ιβάνοβιτς, Γκάρι Κέιχιλ, Τέρι, Άσλεϊ Κόουλ, Ραμίρες, Λάμπαρντ, Οσκάρ, Μάτα, Αζάρ, Ντεμπά Μπα.ΑΣΤΟΝ ΒΙΛΑ: Γκούζαν, Λόουτον, Φλάαρ, Κλαρκ, Λούνα, Γουέστγουντ, Ελ Αχμαντί, Ντελφ, Βάιμαν, Αγκμπονλαχόρ, Μπεντέκ.