Kορυφή για Παναχαϊκή

Η Παναχαϊκή νίκησε με 3-1 τον ΠΑΟ Ρουφ στην Πάτρα και ανέβηκε στην κορυφή της βαθμολογίας του 1ου ομίλου της Football League 2. Δεν δυσκολεύτηκε ο Πλατανιάς (3-0) τον Παναιγιάλειο, νίκη με 2-1 για την ΑΕΛ Καλλονής στον 2ο όμιλο.Η ομάδα
της Πάτρας πέτυχε τη νίκη με γκολ που πέτυχαν οι Ατματζίδης (39', 65) και Κυβελίδης (88'), ενώ είχαν και δοκάρι με τον Ατματζίδη (11'). Για τον ΠΑΟ Ρουφ είχε ισοφαρίσει προσωρινά ο Μιχαλής στο 57ο λεπτό.Παρόλα αυτά από την αναμέτρηση δεν έλειψαν και πάλι οι εντάσεις, καθώς 26ο λεπτό αποβλήθηκε από τον πάγκο του ΠΑΟ Ρουφ ο προπονητής Μίλτος Γκόφας και από τον πάγκο της Παναχαϊκής ο Αλέξης Κούγιας! Παράλληλα, Αστυνομική δύναμη φρουρούσε τον πάγκο της Αθηναϊκής ομάδας!Στο άλλο ματς της ημέρας, στα Χανιά, ο Πλατανιάς είχε εύκολο έργο απέναντι στον Παναιγιάλειο, καθώς επικράτησε με 3-0 με γκολ του Κατσικοκέρη (4', 49', 93') και ανέβηκε στην τρίτη θέση της βαθμολογίας με 46 βαθμούς.Για την 28η αγωνιστική του 2ου ομίλου στην Λέσβο, η ΑΕΛ Καλλονής επικράτησε με 2-1 της Αναγέννησης Γιαννιτσών. Τα γκολ για τους γηπεδούχους πέτυχαν οι Κριπιντίρης (77') και Αποστολίδης (80'), ενώ για τους φιλοξενούμενους ο Χασάνογλου (22').