Προπόνηση (82-64) στην Δράμα ο σοβαρός Ολυμπιακός

Στο ρελαντί και χαλαρά ο Ολυμπιακός πέρασε (64-82)από την Δράμα και τον ΚΑΟΔ από μια έδρα που πέρσι είχε χάσει μάλιστα! Αλλά φέτος ο Ολυμπιακός ήταν σοβαρός και ο ΚΑΟΔ μην ξεχνάμε ότι δεν

είναι τόσο δυνατός όσο πέρσι. Οι ερυθρόλευκοι ξεπέρασαν την ήττα από την Λαμποράλ στην Eυρωλίγκα και παρά τις πολλές απουσίες τους, είχαν διάθεση και με δυνατή άμυνα καθάρισαν από το ημίχρονο το ματς με διαφορές +20 και στην συνέχεια έκαναν συντήρηση με τον Σφαιρόπουλο να μοιράζει τον χρόνο στο δεύτερο μέρος. Ο ΚΑΟΔ κρατά την 3η περίοδο που την κέρδισε με 20-14 και έτσι μείωσε στους 12π αλλά δεν μπορούσε κάτι παραπάνω ασφαλώς . Ο Ολυμπιακός είχε 12/24τρ και κέρδισε Αγραβάνη για ένα ακόμα παιχνίδι βασικά στην επίθεση όπως και τον Μάντζαρη που ανέβηκε επιθετικά και ήταν πρώτος σκόρερ. Και όλα αυτά με τον Σπανούλη να μην έχει διάθεση σήμερα.

Δεκάλεπτα: 11-23,25-48,45-62,64-82
ΚΑΟΔ(Μέξας): Σφαλτσάκης 13, Τρότερ 2,Τζόνσον, Γεωργάκης 2,Ατκινς 6,Οντομ 14(8ρ), Σπυριδωνίδης , Μισέλ 12(4/6δ,4/12β!), Ζάρας 10(5/13σ), Λόε 4, Χρυσικόπουλος 1,Κολοβής
ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ(Σφαιρόπουλος): Πέτγεουει 11(3/4τρ), Χάντερ 6(12ρ) , Ντάνστον 9,Σπανούλης 8(1/4δ,2/5τρ,6ας σε 28'), Ντάρντεν , Σλούκας 8,Λαφαγιέτ 8,Χριστοδούλου, Αγραβάνης 12, Μάντζαρης 17(4/6τρ), Καβναδάς 3