Νίκη (77-71) για τον «διπρόσωπο» Πανιώνιο

Με δύο πρόσωπα ο Πανιώνιος επικράτησε εύκολα με 77-71 του μαχητικού ΚΑΟΔ και έκανε ένα ακόμα βήμα για την 3η θέση και ελπίζει πάντα για την 2η. Πάντως ο Πανιώνιος μετά από ένα εκρηκτικό και τρομερό πρώτο δεκάλεπτο, κάθισε και ήταν μέτριος και στο τέλος στην 4η περίοδο ήταν πολύ κακός. Στο πρώτο δεκάλεπτο η ομάδα της Νέας Σμύρνης με τρομερά ποσοστά με 6τρ και 24π από τους

Κάρτερ -Μακόλουμ με τον πρώτο να έχει 5/5σ , προηγήθηκε με το εκπληκτικό 39-20 στο 22'. Στην συνέχεια όμως κόλλησε στην ζώνη και είχε 1/15τρ και παρά τους 8/8 αιφνδιασμούς είχε πρόβλημα στην επίθεση. Και ετσι ο μαχητικός ΚΑΟΔ ροκάνισε την διαφορά (39-30). Πάντως ο Πανιώνιος έκλεισε το ημίχρονο με 55-37 καθώς πάτησε πάλι γκάζι, αλλά πέτυχε μόλις 22π στο δεύτερο μέρος και το ματς άλλαξε εικόνα από τους 26π(68-42 στο 27') . Στην 4η περίοδο ο Πανιώνιος πέτυχε μόλις 5π και στα 9' μόλις 2π(!) και έτσι ο ΚΑΟΔ μείωσε 74-71 στα 20''!

Δεκάλεπτα: 30-20, 55-37, 72-52, 77-71.
ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ(Σφαιρόπουλος): Μακόλουμ 21(6/12δ,1/3τρ), Σταμάτης, Κάρτερ 14(2/3δ,3/7τρ),Μίλμπουρν 9, Αθανασούλας 2, Μπατής 9, Σκορδίλης 4,Λάνγκφορντ 4(9ρ), Μισέλ 4,Σίμτσακ 2, Κυρίτσης 7, Σαλούστρος
ΚΑΟΔ(Μαρκοβιτς): Σφαλτσάκης 2,Τζόυνς 10, Στίγγερς 10, Μπράουν 4, Βον 7, Μάρκοβιτς 11,Σπυριδωνίδης ,Μπάβσιτς 15, Ζάρας 10, Μπένας 2.