Εύκολο (84-49) απόγευμα για ΠΑΟΚ με ρεκόρ!

Περίπατο έκανε ο ΠΑΟΚ σε ένα παιχνίδι παρωδία στην Πυλαία καθώς διέλυσε τον Ηλυσιακό με 84-49! Ο ΠΑΟΚ επέστρεψε στις καλές εμφανίσεις με αντίπαλο μια ομάδα που παραμένει χωρίς νίκη εκτός και με την χειρότερη επιθεση στην Α 1 αλλά σήμερα δεν είχαν καν την γνωστή της μαχητικότητα και μετά το ημίχρονο κατέρρευσε και το παράτησε εντελώς και σχεδόν προκλητικά με αποτέλεσμα να συντριβεί και δεν είναι ακριβώς δικαιολογία η απουσία ξαφνικά των

Στέφενς και Καυκή, βασικών του παικτών. Το ματς μετά το 37-32 έγινε παρωδία με τον Ηλυσιακό να σκοράρει 17π στο δεύτερο ημίχρονο!Εξαιρετικός στην δημιουργία για τον ΠΑΟΚ ο Κούπερ με 10ασίστ(!) και ο Πέιν εκτελεστικά ενώ από τον Ηλυσιακό δεν διεσώθη ουδείς!

Η αμυντική επίδοση των γηπεδούχων (17 πόντοι στο δεύτερο ημίχρονο) ισοφάρισε το ρεκόρ στην Α1, που είχε ο ίδιος ο δικέφαλος από το... μακρινό 1998 (25/1/98), όταν και πάλι είχε κρατήσει στους 17 πόντους σε ένα ημίχρονο (στο πρώτο ημίχρονο τότε) την αντίπαλη ομάδα (ΑΕΚ).

Δεκάλεπτα: 17-17, 40-32, 63-39, 84-49.
ΠΑΟΚ (Μαρκόπουλος): Πέιν 22(8/12δ,9ρ), Κούπερ 5(1/5σ,10ας), Χαραλαμπίδης 3,Βουτσίσεβιτς 3,Τσαιρέλης 14(8ρ), Δέδας 8,Μαργαρίτης 6,Καλές 2,Μπόγρης 10(5/7δ,9ρ), Κασελάκης 2,Λιάπης 7,Κόττας 2.
ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ (Λιόγας): Φακοπουλίδης ,Αντωνάκης 2,Σμιθ 3,Χατζής 4,Ζούμπος 3,Δορκοφίκης 5,Βαβάτσικος 3,Ιωάννου 13,Τζουγκαράκγς 3,Μπότζ 6)7ρ), Άντερσον 7.