Ξέσπασε στην Λέστερ η Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ (Βίντεο)

Attikipress.gr |Ηλεκτρονική ενημέρωση.

Η Γιουνάιτεντ με ένα απίστευτο πρώτο ημίχρονο, διέλυσε την πρωταθλήτρια Λέστερ με 4-1 και επανέφερε τα χαμόγελα στις τάξεις των οπαδών της, ενώ «έφυγε» και η μουρμούρα για τον Ζοσέ Μουρίνιο.

Το ματς

Το πρώτο 20λεπτο κύλησε χωρίς τη μεγάλη φάση αλλά με τους «κόκκινους διαβόλους» να έχουν την υπεροχή. Υπεροχή που μετουσιώθηκε σε γκολ στο 22ο λεπτό.

Ο Μπλιντ εκτέλεσε το κόρνερ στο 22ο λεπτό και ο Σμόλινγκ με κεφαλιά από κοντά έκανε το 1-0.

Στο

37’ ο Μάτα συνδυάστηκε με τον Πογκμπά και ο Ισπανός με σουτ από το ύψος του πέναλτι, έκανε το 2-0.

Στο ο Μπλιντ εκτέλεσε έξυπνα με πάσα στο πρώτο δοκάρι ένα κόρνερ, ο Μάτα έκανε το σουτ και ο Ράσφορντ έβαλε την προβολή από κοντά κι έκανε το 3-0.
Νέο κόρνερ στο 42ο λεπτό πάλι από τον Μπλιντ και ο Πογκμπά με κεφαλιά πέτυχε το 4-0.

Οι «αλεπούδες» μπήκαν λίγο καλύτερα στο δεύτερο μέρος και στο 59ο λεπτό ο Γκρέι με τρομερό σουτ εκτός περιοχής μείωσε σε 4-1.

ΓΙΟΥΝΑΪΤΕΝΤ: Ντε Χέα, Μπεϊγί, Βαλέντσια, Μπλιντ, Μάτα (88’ Γιανγκ), Σμόλινγκ, Αντέρ, Πογκμπά, Λίνγκαρντ (80’ Κάρικ), Ιμπραΐμοβιτς, Ράσφορντ (84’ Ρούνεϊ).

ΛΕΣΤΕΡ: Τζίλερ, Χουτ, Σίμπσον, Μόργκαν, Φουχς, Ολμπράιτον, Ντρινκγουότερ, Αμαρτέι, Σλιμανί (54’ Ολμπράιτον), Μαχρέζ (46’ Κινγκ), Βάρντι (46’ Γκρέι)