Παρτιζάνικο buzzer beater για κούπα

Ο Ράσιτς ευστόχησε σε τρίποντο στην εκπνοή και έδωσε στην Παρτιζάν τον τίτλο της Αδριατικής Λίγκας με την νίκη επί της -two men show- Τσιμπόνα με 75-74 στο Ζάγκρεμπ.

Η Παρτιζάν κέρδισε την Τσιμπόνα στον τελικό του Final Four της Αδριατικής Λίγκας στο γήπεδο της με τρίποντο της τελευταίας στιγμής. Οι Κροάτες έφθασαν μια ανάσα από το τρόπαιο έχοντας μόλις δυο παίκτες (Τόμας και Γκόρντον) για να σκοράρουν.

Καθ’ όλη τη διάρκεια του αγώνα καμία ομάδα δεν κατάφερε να αποκτήσει σαφές προβάδισμα για την νίκη. Το σκορ έμεινε σε πολύ χαμηλά επίπεδα και όλα φάνηκαν ότι θα κρίνονταν στα τελευταία λεπτά.

Με το σκορ στο 59-60, ο Γκόρντον έχασε την ευκαιρία να βάλει την Τσιμπόνα μπροστά στο σκορ (60-60) αστοχώντας σε μια βολή. Στο τελευταίο λεπτό ο Κέ