«Κλείδωσε» τρίτη θέση το Μαρούσι

Το Μαρούσι επικράτησε του Πανελληνίου στο κλειστό του Αγίου Θωμά με 86-73 και εξασφάλισε και μαθηματικά την τρίτη θέση στην κανονική περίοδο του πρωταθλήματος.

Μετά την ήττα από τον Άρη στο κλειστό της Κυψέλης ο Ηλίας Ζούρος έκρουσε το καμπανάκι του κινδύνου, θέτοντας άπαντες προ των ευθυνών τους. Φαίνεται, λοιπόν, πως οι φωνές του Έλληνα τεχνικού... ξύπνησαν τους παίκτες του Πανελληνίου που πήγαν το πρώτο ημίχρονο κόντρα στο Μαρούσι εκεί ακριβώς που ήθελαν! Οι «Ολυμπιονίκες» διατηρούσαν σταθερά το προβάδισμα στο σκορ σε ολόκληρο το πρώτο μέρος με καλή άμυνα στα ατού των γηπεδούχων, ο Βουγιούκας «χτυπούσε» μέσα στη ρακέτα ενώ οι Μπλάκνεϊ, Χαραλαμπίδης σκόραραν από την περιφέρεια.Από την άλλη πλευρά η ομάδα των βορείων προα