«Χρυσός» ο Μάρας!

Βλάσης Μάρας από... χρυσάφι! Ο Έλληνας πρωταθλητής έφτασε στην κατάκτηση του χρυσού μεταλλίου στο Ευρωπαϊκό πρωτάθλημα ενόργανης γυμναστικής της Αγγλίας.

Ο Βλάσης Μάρας μετά το χρυσό μετάλλιο που κατέκτησε στο μονόζυγο, έγινε ο πρώτος αθλητής στην διοργάνωση που κερδίζει πέντε χρυσά μετάλλια σε πέντε συνεχόμενους τελικούς οργάνου! Ο Έλληνας πρωταθλητής μπόρεσε να φτάσει ψηλά στο Ευρωπαϊκό πρωτάθλημα της ενόργανης γυμναστικής.

Στον τελικό του μονόζυγου μάζεψε 15,400 πόντους, επίδοση που του χάρισε το χρυσό αλλά και μία θέση στην... ιστορία της ευρωπαικής ενόργανης γυμναστικής! Επίσης ο Βασίλης Τσολακίδης κέρδισε το ασημένιο μετάλλιο στον τελικού του δίζυγου με 15.200.

Η συγκομιδή των τριών μεταλλίων (σ.σ. μετάλλιο πήρε και ο Λευτέρης Κοσμίδης) συνιστά ισοφάριση