Βήμα πρόκρισης στη Ριζούπολη

21:14 8/4/2015 - Πηγή: AEK365

Ο Ολυμπιακός νίκησε με 3-0 τον Απόλλωνα Σμύρνης στη Ριζούπολη και πήρε προβάδισμα πρόκρισης στον τελικό του Κυπέλλου Ελλάδας, ενόψει τη ρεβάνς.

Το ματς

Ο Ολυμπιακός άνοιξε το σκορ στο 21' όταν ο Ντοσεβί με τη βοήθεια από κόντρες έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα. Ενώ, στο 26ο λεπτό ο Χάρα έκανε το 2-0, με τον Απόλλωνα να μην μπορεί

να αντιδράσει σε σχέση με τον Ολυμπιακό που είχε την πρωτοβουλία των κινήσεων. Αυτό ήταν και το αποτέλεσμα του ημιχρόνου.
Στην επανάληψη η εικόνα του ματς δεν άλλαξε και το 3-0 ήρθε μετά από δυνατό σουτ του Ντοσεβί, ο οποίος έστειλε στο «Γ» τη μπάλα στο 57ο λεπτό. Το 3-0 ήταν και το τελικό αποτέλεσμα.

ΑΠΟΛΛΩΝ (Βοσνιάδης): Ταΐρης, Βασιλαντωνόπουλος, Γκόλιας, Κύργιας, Κοτσώνης, Ψιάνος, Πινέιρο (78′ Χατζής), Λαγός (71′ Καραδέμητρος), Σουάνης, Μπαμ Μπαμ (51′ Άρσιτς), Ανγκούλο.

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ (Περέιρα): Ρομπέρτο, Σαλίνο, Μασουακού, Μποτία, Σιόβας, Εντινγκά (71′ Διαμαντάκος), Μιλιβόγεβιτς, Ντομίνγκεζ (70′ Φορτούνης), Ντοσεβί, Χάρα (60′ Φουστέρ), Μπενίτες.