Βήμα παραμονής η Λαμία

22:52 18/4/2015 - Πηγή: AEK365

Ο ΓΣ Λαμία επικράτησε με 3-0 της ΜΕΝΤ στον αγώνα της 3ης αγωνιστικής των πλέι άουτ που έγινε στο «Χαλκιοπούλειο» και απέκτησε προβάδισμα παραμονής Volleyleague ΟΠΑΠ.

Πλέον η Λαμία έχει 21 βαθμούς, δύο πάνω από τη ΜΕΝΤ, ενώ έχουν μπροστά τους αγώνες με την υποβιβασμένη ΑΕΚ πριν αναμετρηθούν μεταξύ τους

στη Θεσσαλονίκη (εφόσον η κατάσταση μείνει ως έχει), στις 29 Απριλίου.

Οι γηπεδούχοι ήταν ανώτεροι στην μεγαλύτερη διάρκεια του αγώνα, ενώ η ΜΕΝΤ προσπάθησε στα πρώτα 2 σετ. Στο τρίτο σετ (11-7) ο ακραίος της ΜΕΝΤ, Δημήτρης Χατζηηλιάδης αποβλήθηκε καθώς εκνευρίστηκε και κλώστησε μια μπάλα, ενώ σε άλλες περιπτώσεις είχε αντικρίσει την κίτρινη και την κόκκινη κάρτα του διαιτητής. Στη συνεχεια η ΜΕΝΤ αλλαξε ολη τη συνθεση της και επαιξε με τις αλλαγες.

Τα σετ: 3-0 (25-20, 25-23, 25-13)

ΛΑΜΙΑ (Κατσιγιάννης): Βλαχόπουλος, Γκιρτζίκης, Χήρας, Γκιμαράες, Μίσιτς, Καββαδάς / Τσαδήμας (λ), Μαδούρας
ΜΕΝΤ (Φίνος): Χατζηηλιάδης, Κλέρσεντ, Μπίσετ, Νεζίρης, Παπαϊακώβου, Σακόγλου / Κνάπεκ (λ), Αντωνιάδης (λ) Παντίρης, Χρυσάφης, Μάντζιος, Αντιφάκος