21:01 18/4/2015 - Πηγή: AEK365

SERIE A'-31η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

ΓΙΟΥΒΕΝΤΟΥΣ-ΛΑΤΣΙΟ: 2-0
Γήπεδο: Γιουβέντους Στάντιουμ

Εύκολο βράδυ είχε η Γιουβέντους κόντρα στην φορμαρισμένη Λάτσιο, καθώς την κέρδισε με 2-0 και καθάρισε τον τίτλο.

Η Γιουβέντους ήταν καταιγιστική στο πρώτο μέρος και στο 17ο λεπτό άνοιξε το σκορ με τον Κάρλος Τέβες. Η Λάτσιο δεν έδειξε πως μπορεί να απαντήσει και μοιραία στο 28' ο Μπονούτσι έκανε το 2-0.

Οι «μπιανκονέρι» ήλεγξαν τον ρυθμό στην επανάληψη και κράτησαν μια σπουδαία νίκη, ενώ στο 89' αποβλήθηκε ο Κατάλντι.

ΓΙΟΥΒΕΝΤΟΥΣ: Μπουφόν, Μπαρτζάλι, Μπονούτσι, Κιελίνι, Παντοΐν,

Βιδάλ (83' Στουράρο), Πίρλο (72' Περέιρα), Μαρκίζιο, Εβρά, Τέβες, Μάτρι (58' Μοράτα).

ΛΑΤΣΙΟ: Μαρκέτι, Μπάστα, Τσάνα, Μαουρίσιο, Μπρααφχάιντ (46' Καντρέβα), Κατάλντι, Μπίλια, Λούλιτς, Άντερσον, Κλόζε (90+2' Λεντέσμα), Μάουρι (66' Κεϊτά).

ΣΑΜΠΝΤΟΡΙΑ-ΤΣΕΖΕΝΑ: 0-0
Γήπεδο: Λουίτζι Φεράρις

Στο 0-0 κόλλησε η Σαμπντόρια με την Τσεζένα με τους γηπεδούχους να χάνουν έδαφος ση μάχη της Ευρώπης.

Στο 2ο μόλις λεπτό ο Αλιάρντι είπε όχι σε σουτ του Οκάκα, ο οποίος στο 8' έχασε μεγάλη ευκαιρία.

Στην επανάληψη η Σαμπντόρια πίεσε πολύ και δημιούργησε αρκετές ευκαιρίες αλλά ο Αλιάρντι κατέβασε ρολά.

ΣΑΜΠΝΤΟΡΙΑ: Βιβιανο, Μεσμπά, Ρομανιόλι, Σιλβάν, Ντε Σιλβέστρι, Παλόμπο (86' Σοριάνο), Ομπιάνγκ, Ετό'ο, Έντερ Μουριέλ (68' Κορέα), Οκάκα

ΤΣΕΖΕΝΑ: Αλιάρντι, Περικό, Κράιντς, Λουκίνι, Βόλτα, Μουντιγκάι (77' Ζε Εδουάρδο), Μπριέντζα, Κασκιόνε, Μπριέντζα, Γκιόργκι (84' Κατσόλα), Σούτσι, Ροντρίγκες (60' Ντεφρέλ)